23494 Задачі (Конституційне право)

Автор: admin

Заказать бесплатный сокращенный вариант

Тип работы: Контрольная
Цена: 30 грн.

Зміст

Задача 1 3
Слідчим районної прокуратури м. Києва було винесено постанову про затримання громадянина Коваля та пред’явлення йому обвинувачення у скоєнні злочину. Після того, як було встановлено, що громадянин Коваль обраний народним депутатом України, однак ще не встиг принести присягу народного депутата, до Верховної Ради України було направлено подання про надання згоди парламенту на притягнення Коваля до кримінальної відповідальності. Верховна Рада України звернулася до Генерального прокуратура України з вимогою скасувати постанову слідчого та негайно звітувати щодо затримання Коваля. Генеральний прокурор пояснив, що процедуру затримання було дотримано, оскільки Коваль не є народним депутатом, бо повноваження народних депутатів починаються з моменту складання присяги.
Дайте юридичний аналіз дій слідчого, Генерального прокурора України. У чому полягають особливості порядку затримання, арешту та притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів України?

Задача 2 5
Секретар Ради національної безпеки і оборони України у зв’язку з офіційним візитом Президента України за кордон самостійно скликав засідання Ради національної безпеки і оборони України, головував на ньому і за результатами розгляду питань видав розпорядження про призначення заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, про утворення тимчасової міжвідомчої комісії з питань енергетичної безпеки та про присвоєння військових і спеціальних звань. Народні депутати України направили запит до Секретаря Ради національної безпеки і оборони України з вимогою відмінити зазначені розпорядження, однак він відмовився це зробити, зазначивши, що право відміни актів належить Президенту України.
Дайте юридичний аналіз ситуації та запропонуйте шляхи її вирішення. Чи належить до повноважень Секретаря Ради національної безпеки і оборони України вирішення цих питань?

Задача 3 9
Громадянин Іщенко звернувся до міністра Кабінету Міністрів України (КМУ) з прохання дозволити йому бути присутнім на засіданні КМУ, оскільки він хоче прийняти участь у обговоренні проектів актів КМУ. Міністр КМУ відмовив Іщенко пояснивши, що на засіданнях уряду можуть бути присутніми лише члени КМУ та посадові особи, яких стосується обговорюване питання. Іщенко звернувся до суду зі скаргою на дії міністра КМУ, який на його думку, порушив його конституційне право на інформацію, а також вимоги законодавства про порядок висвітлення діяльності органів державної влади.
Дайте юридичний аналіз ситуації. Чи відповідають дії міністра КМУ вимогам законодавства? Яке рішення має прийняти суд? Який порядок підготовки засідань КМУ? Яким чином забезпечується висвітлення роботи КМУ на засіданнях?
Задача 4 14
Новопризначений голова місцевої державної адміністрації прийняв розпорядження про припинення повноважень перших заступників і заступників голови місцевої державної адміністрації та про призначення на ці посади інших осіб. Звільнений з посади заступник голови місцевої державної адміністрації звернувся до суду з вимогою скасувати розпорядження голови місцевої державної адміністрації та поновити його на роботі, оскільки вважав, що для його звільнення не було ніяких підстав і, крім того, питання про звільнення не було погоджене із віце-прем’єр-міністром України.
Дайте юридичний аналіз ситуації. Чи відповідають дії голови місцевої державної адміністрації вимогам законодавства? Яке рішення має прийняти суд?

Список використаних джерел 16

Код работы: 23494
Год написания: 2010
Объем: 16 стр.
Автор: Автор1