23385 Контрольна з криміналістики

Автор: admin

Заказать бесплатный сокращенный вариант

Тип работы: Контрольная
Цена: 35 грн.

Завдання 2 3
Труп чоловіка лежав на дивані із вогнепальною раною у правій скроні зі слідами пострілу впритиск. Пістолет затиснутий у правій руці потерпілого і знаходиться біля скроні. Записка, в якій самогубець просить в його смерті нікого не звинувачувати, як з’ясувалося, написана не ним.
Чи достатньо цієї обставини для того, щоб виключити версію самогубства?

Практичні завдання 5
Скласти протокол місця події за такою схемою (фабула довільна)

Завдання 2 10
Слідчий районного відділу внутрішніх справ м. Н-ська Лаптєв в присутності понятих Петрової і Сігєєвої в кабінеті слідчого з метою встановлення належності годинника, вилученого при обшуку у гр-на Вєтрова, потерпілій Барановій пред’явив їй для впізнання 4 жіночих годинники марки ‘Заря’, одного кольору і форми, які відрізняються лише окремими ознаками. На годинниках закріплені бірки з цифрами 1, 2, 3, 4.
Понятим і учасникам впізнання була роз’яснена сутність слідчої дії, їх роль в ній, права й обов’язки. На питання слідчого до потерпілої, чи не впізнає вона серед пред’явлених годинника, який був викрадений із її квартири, після уважного огляду пред’явлених годинників, Баранова заявила, що безпомилково впізнає годинник з біркою 3 за формою і кольором корпуса, формою цифр і дефектом секундної стрілки. Після відповіді на питання слідчого Баранова пред’явила йому паспорт на цей годинник і заявила, що рішення слідчого про проведення цієї слідчої дії було недоречним. На її думку, достатньо було провести виїмку паспорта на годинник, оскільки огляд годинника зводився до того, щоб встановити факт співпадіння номера на годиннику та в паспорті.
Слідчий пояснив потерпілій, що огляд годинника і виїмка паспорта не гарантувала б від помилки у випадку, якщо пред’явник паспорта був неналежним власником годинника.
Тому не можна недооцінювати поєднання пред’явлення для впізнання годинника і виїмку паспорта. Інших заяв і зауважень від учасників пред’явлення для впізнання не надійшло.
Які слідчі дії необхідно було б провести в даному випадку?

Практичні завдання 13

Завдання 1 13
9 січня слідчий прокуратури Центрального району м. Н-ська Сидоров порушив кримінальну справу по факту виявлення пакета з частинами трупа людини в автоматичній камері схову на залізничному вокзалі.
При огляді було встановлено, що частини трупа замотані в аркуш цупкого паперу для упакувань світло-сірого кольору прямокутної форми, розміром 90х200 см. Два края аркушів довжиною 200 см рівні, інші два – нерівні. Папір місцями покритий плямами бурого і темно-сірого кольору.
Отримані в результаті розслідування дані дозволили встановити, що вбитим є гр-н М., а вірогідним вбивцем – А. В кімнаті А. був проведений обшук з метою виявлення речей М., слідів крові, паперу для упакувань, знаряддя вбивства і розтинання. При обшуку на дивані, біля плінтуса, поміж дошками підлоги були виявлені плями темно-бурого кольору. Крім того, був знайдений рулон паперу для упакувань із слідами відриву його частини.
1. Висуньте слідчі версії.
2. Складіть план розслідування.
3. Поставте питання судово-медичному експерту та експерту-криміналісту.

Практичні завдання 22

Завдання 1 22
До прокуратури Петровського району м. Ніжина звернулась громадянка Бабченко із заявою, в якій вказувала, що два місяці тому начальник відділу соціального забезпечення Вовченко запропонувала дати їй хабар у сумі одна тисяча гривень зате, що вона посприяє у нарахуванні Бабченко підвищеної пенсії, аніж це передбачено за законодавством. Бабченко передала гроші, але через місяць з’ясувалося, що пенсія не була підвищена, як обіцяла Вовченко. На питання Бабченко, чому пенсія не була підвищена, Вовченко відповіла, що зараз у відділі працює перевірочна комісія і підвищену пенсію Бабченко почне отримувати через місяць. Не задовольнившись такою відповіддю, Бабченко стала вимагати повернути гроші назад, але Вовченко сказала, що грошей не може повернути, оскільки більш половини вже передала ‘потрібним людям’. Після того, як в наступному місяці Бабченко знову не отримала підвищену пенсію, вона вирішила звернутись до прокуратури.
Вкажіть особливості порушення кримінальних справ по даних видах злочинів.

Завдання 2 30
Бригада суднових монтажників виконувала роботи по монтажу системи автоматичного гасіння пожежі на рефрижераторі, який будувався на суднобудівному заводі ‘Океан’. Роботи виконувались одночасно в декількох приміщеннях.
Автоматичне гасіння пожежі передбачало заповнення приміщення, де виникла пожежа, вуглекислим газом. О 16.00, коли роботи закінчувалися, раптово в одне із трюмових відділень, де працювали кілька монтажників, надійшов газ. Це призвело до того, що монтажники отримали гостре отруєння, а три особи загинули. За фактом загибелі людей слідчим прокуратури було порушено кримінальну справу.
Які обставини підлягають встановленню і які слідчі дії необхідно провести в першу чергу?

Література 34

Код работы: 23385
Год написания: 2012
Объем: 34 стр.
Автор: Автор1